تدریس قرآن برای پیش دبستانی طبق سند ۲۰۳۰ ممنوع است - این سند مانند برجام و FATF است
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶
0 نظر
63 بازدید

در نشست تخصصی 2030؛
 تدریس قرآن برای پیش‌دبستانی طبق سند ۲۰۳۰ ممنوع است - این سند مانند برجام و FATF است

 

حجت‌الاسلام والمسلمین نصراله پژمانفر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در نشست تخصصی «بررسی سند ۲۰۳۰» که عصر دیروز (دوشنبه ۲۲ خرداد ماه) در خبرگزاری فارس برگزار شد، با اشاره به اینکه حرکت بر اساس گفتمان انقلاب باعث پیشرفت و ترقی این نظام بوده است، بیان داشت: هر گاه از این گفتمان فاصله گرفتیم یا...

 

 تدریس قرآن برای پیش‌دبستانی طبق سند ۲۰۳۰ ممنوع است - این سند مانند برجام و FATF است


پاژنیوز : حجت‌الاسلام والمسلمین نصراله پژمانفر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در نشست تخصصی «بررسی سند ۲۰۳۰» که عصر دیروز (دوشنبه ۲۲ خرداد ماه) در خبرگزاری فارس برگزار شد، با اشاره به اینکه حرکت بر اساس گفتمان انقلاب باعث پیشرفت و ترقی این نظام بوده است، بیان داشت: هر گاه از این گفتمان فاصله گرفتیم یا زاویه پیدا کردیم، عرصه را واگذار کردیم و باختیم.


وی با بیان اینکه در عمر ۳۸ ساله انقلاب، کشورهای مختلفی از گفتمان انقلاب اسلامی الگو گرفته‌اند،‌ افزود: کشورهایی که با مدل‌های آن‌ها بازی نکردند، به طور مثال قبل از ملحق شدن به سازمان تجارت جهانی، جایگاهی برای خود داشتند، با ورود به این سازمان آن جایگاه قبلی که گسترده‌تر و مستحکم‌تر بود را از دست دادند، چون بر اساس مدل آن‌ها جلو رفتند و دیگر نتوانستند از ظرفیت‌های خود بهره ببرند.


حجت‌الاسلام پژمان‌فر با اشاره به اینکه در آموزش‌و پرورش هم این موضوع صدق می‌کند، ابراز داشت: آنچه یونسکو به عنوان قانون حاکم در ۲۰۳۰ برای کشورهای هدف مطرح می‌کند، الزماتی را ایجاد می‌کند که با گفتمان انقلاب اسلامی و دینی ما همخوانی ندارد.


وی با بیان اینکه تصویب سند آموزش ۲۰۳۰ همانند دیگر قراردادهای دولت مانند قضیه برجام، پیوستن به سازمان تجارت جهانی، گروه ویژه اقدام مالی(پول‌شویی FATF) است، ادامه داد: طبق متن سند ۲۰۳۰ اگر کودکی بخواهد رشد خوبی در مراکز آموزش داشته باشد، تا قبل از سن آموزش باید زبان مادری‌اش را یاد بگیرد، این سخن بسیار قشنگی است.


رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اما بر این اساس آموزش قرآن را ممنوع می‌شود و به تبع آن آموزش روان‌خوانی و حفظ قرآن در مراکز پیش دبستانی و دبستان‌ها تا سال سوم ابتدایی ممنوع می‌شود که این امر یکی از جنایات سند ۲۰۳۰ یونسکو تلقی می‌شود.


وی با بیان اینکه اگر در همین مراکز پیش‌دبستانی زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس شود،‌ خرده‌ای نمی‌گیرند، گفت: سند ۲۰۳۰ سراسر مبهم، چند پهلو و غیرشفاف در مسائل مختلف است، اینکه با قید تحفظ ادعا دارند خودشان را از این قضا مصون داشته‌اند، نتیجه قطعاً‌ قابل قبول نخواهد بود.


حجت‌الاسلام پژمان‌فر با اشاره به اینکه اجرای سند ۲۰۳۰ در آموزش و پرورش ابلاغ شده است، بیان داشت: رهبر انقلاب به عنوان پرچمدار نگرانی خودشان را اعلام کردند، علیرغم اینکه در کشوری اسلامی زندگی می‌کنیم؛ اما دولت این سند را پذیرفته است و حال طبق این سند ایران باید از ادبیات گفتمانی و دینی خود دست بردارد و خود را در برابر ادبیات گفتمانی غربی تسلیم کند.

 

منبع : پایگاه رسمی جناب حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر 

 

عید فطر
نماینده مردم مشهد
اخبار مشهد
فرهنگ
مجلس
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر