کریمی قدوسی : دولت ها باید بتوانند اقتصاد را به جایگاه دفاعی کشور برسانند
سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶
0 نظر
45 بازدید

عضو کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی:

کریمی قدوسی : دولت ها باید بتوانند اقتصاد را به جایگاه دفاعی کشور برسانند

عضو کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه حل مسائل اقتصادی از مسائل دفاعی ساده‌تر است گفت: فرق ما و کشورهای صنعتی دیگری که اقتصاد پیشرفته‌ای دارند، باور است؛ برخی از مسئولان ما خودشان را باور ندارند.

 

به گزارش پاژنیوز ؛ جواد کریمی قدوسی  در خصوص ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال اظهار داشت: مسئله اساسی کشور بر اساس  واقعیت‌های موجود مسائل مربوط به حوزه اقتصاد و معیشت ملت ایران است.

 

وی بابیان اینکه حقیقت قضیه اینجاست که اقتصاد محور امنیت جمهوری اسلامی و محور مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی است، خاطرنشان کرد: اقتصاد بخشی از وجود یک جامعه را نشان می‌دهد و در اسلام توجه ویژه‌ای به مسئله اقتصاد شده است.

 

عضو کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی در عرصه‌های بسیار مهم پیشرفت‌های فوق‌العاده چشمگیری داشته است، تصریح کرد: درباز دیدی که با کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی از دستاوردهای سال 95 وزارت دفاع و پشتیبانی صورت گرفت دستاوردهای عظیمی در این نمایشگاه مشاهده شد و باید این دستاوردها را به ملت ایران تبریک گفت.

 

وی بابیان اینکه یک نفر در جمهوری اسلامی نیست که نگران امنیت ایران از ناحیه تهدید قدرت‌ها باشد، اذعان کرد: در عرصه مسائل دفاعی که تحریم‌های آن نسبت به همه تحریم‌ها بیشتر بوده است ولی جمهوری اسلامی به‌جایی رسیده که نظام، مردم، نخبگان، مدیران، دانشمندان هیچ احساس نگرانی از امنیت ایران به خاطر این دستاوردها را ندارند.

 

 

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد

 

کریمی قدوسی با تأکید بر اینکه دولت‌ها باید بتوانند اقتصاد ایران را به جایگاه دفاعی کشور برسانند، بیان کرد: مسائل اقتصادی از مسائل دفاعی که ساده‌تر است چرا مشکلات مردم برطرف نشده است.

 

وی اشتغال و تولید را از ارکان اقتصاد دانست و تأکید کرد: در جمعیت 80 میلیونی ایران اگر همه مشغول کار و تولید با آن کیفیت لازم برای تأمین نیازهای ملت و حتی صادرات به کشورهای دیگر باشند وسعت امکانات و ثروت ملی جمهوری اسلامی به‌گونه‌ای است که می‌تواند در ردیف یکی از 8 اقتصاد برتر دنیا با ویژگی اسلامی قرار بگیرد.

 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه این افق کاملاً در دسترس است، عنوان کرد: ولی باید به‌صورت تاکتیکی، عملیاتی و مصداقی که کاملاً قابل‌اندازه‌گیری برای مردم باشد مثل‌اینکه امروز قدرت نظام جمهوری اسلامی برای مردم ملموس است.

 

وی ادامه داد: باید به این سمت حرکت جدی‌تری صورت بگیرد و این باید به دست مدیران دولتی که روحیه انقلابی، جهادی، کارآمد صورت بگیرد.

 

کریمی قدوسی بابیان اینکه فرق ما و کشورهای صنعتی دیگری که اقتصاد پیشرفته‌ای دارند باور است ولی برخی از مسئولان ما خودشان را باور نکرده‌اند، ابراز کرد: در صنایع نظامی کشور این قدرت وجود دارد که بیش از هرزمانی دیگر نیاز صنعت ریلی کشور را به واگن سازی و ریل سازی را تأمین کند ولی شاهد قرارداد خرید هزار واگن مسافربری و باری با روس‌ها هستیم.

 

وی در ادامه اظهار کرد: وزارت دفاع تضمین می‌کند که سیستم‌های رادار برای فرودگاه‌ها که خیلی کسری دارد بسازد، نصب کند و اگر عملکرد قابل‌قبول داشت هزینه دریافت کند ولی متأسفانه شاهد بستن قرارداد با کشورهای خارجی با شیوه‌ها و پشت‌صحنه‌ها خاص هستیم.

 

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: خوش‌بینانه این عمل است که مسئولان خود را باور ندارند و بدبینانه آن این است که دست‌های ناپاکی در کار است که نمی‌گذارند از این ظرفیت‌های عظیم ملی استفاده شود.

 

منبع : پایگاه اطلاع‌رسانی کریمی قدوسی

4762

 

 

 

 

 

 

نماینده مردم مشهد
اخبار مشهد
دولت
اقتصاد
کریمی قدوسی
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر