تفاهمی که از برجام بدتر است!
پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵
0 نظر
601 بازدید

تفاهمی که از برجام بدتر است!/شرمنده شهدا می شویم

اگر مجلس و مقامات امنیتی، ماجرای FATF را پیگیری نکنند، شرمنده ملت و شهدا خواهند شد.


به گزارش پاژنیوز به نقل از افکارنیوز، دکتر حجت‌ عبدالملکی اقتصاددان در کانال تلگرامی خود نوشت: توصیه کردیم به بزرگواران بانک مرکزی و وزارت اقتصاد که متن توافق FATF  را لااقل در اختیار متخصصان و کارشناسان قرار دهند تا اظهارنظر دقیق‌تری صورت گیرد؛

 

 

در یک برنامه زنده در صدا و سیما که حضور داشتم، بزرگواری عنوان این توافق (یا تفاهم) را برجام دوم گذاشت و کسی می‌گفت مسئله‌ای وجود ندارد، زیرا ما هم با غرب برای مبارزه با تروریسم هم‌داستان هستیم. همان زمان عرض کردم که مهم تعریفی است که ما و آنها از تروریسم داریم و خدا به خیر کند زمانی را که دوستان ما بخواهند به تعریف غربی از تروریسم نزدیک شوند!!

 


الان شنیده می‌شود که در متن تفاهم‌نامه، طرف ایرانی تعهد کرده تا سال 2018 قانون مبارزه با پولشویی و حمایت مالی از تروریسم را به نحوی اصلاح کند که گروه‌هایی مانند حزب‌الله لبنان و جریان‌های آزادی‌بخش از استثنائات  حذف شوند (یعنی در تعریف تروریسم قرار گیرند)!!! به اضافه اینکه درخواست‌های غرب برای دسترسی به تراکنش‌های مالی کشور اجابت خواهد شد.

 


اگر این باشد با قاطعیت عرض می‌کنم؛ تفاهم FATF از برجام بدتر است. اگر مجلس و مقامات امنیتی کشور پیگیری نکنند در آینده شرمنده ملت و شهدا خواهند شد.

 

4762

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر