برگزاری کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری در ماه آینده درشهر مشهد
شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶
0 نظر
135 بازدید

رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد :

برگزاری کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری در ماه آینده درشهر مشهد

 

به گزارش پاژنیوز  ، هادی اعظمی رئیس مرکز پژوهش های شورا در خصوص برگزاری کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری در ماه آینده درشهر مشهد سخن گفت : مرکز پژوهش های شورای اسلامی با همکاری دانشگاه فردوسی و شهرداری مشهد از سال 1385 تا کنون کنفرانس های برنامه ریزی و مدیریت شهری را به صورت ملی برگزار می نمایند.

 

امسال هشتمین سال برگزاری کنفرانس مقارن است با رویداد فرهنگی مشهد 2017 (پایتخت فرهنگی جهان اسلام ) ، به همین منظور تصمیم بر آن شد تا کنفرانس به صورت بین المللی از تاریخ 4 لغایت 6 اردیبهشت ماه برگزار شود که در این دوره شاخص های فرهنگی نسبت به دوره های قبل بسیار پر رنگ تر خواهد بود .


اعظمی ادامه داد ، در سالهای گذشته از تجربیات صاحب نظران ملی و پژوهشگران برنامه ریزی و مدیریت شهری در کنفرانس ملی بهره بردیم و امسال نیز با توجه به سطح برگزاری کنفرانس به صورت بین المللی شاهد حضور اساتید بین المللی همچون پروفسور گری حق ، و گری گرنت و سایر اساتید غیر ایرانی در کنار اساتید و صاحب نظران ایرانی می باشیم و علاوه بر افراد مذکور میزبان 25 نفر از اعضای بین المللی متروپلیس نیز خواهیم بود.

 

کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری مشهد 2017

 


رئیس مرکز پژوهش های شورا، ویژگی منحصر بفرد این کنفرانس راحضور صاحب نظران دانشگاهی که درحوزه برنامه ریزی و مدیریت شهری تخصص دارند در کنار شهرداران ، اعضای شورای شهر و کارشناسان هر دو مجموعه از کل کشور دانست و خاطر نشان ساخت: با برنامه ریزی بعمل آمده بستر مناسب تبادل نظر حوزه های اجرایی و آکادمیک درکنار هم فراهم شده است .


اعظمی با اشاره به تدوین دستاوردهای کنفرانس های سالهای گذشته بیان داشت : دستاوردهای کنفرانس های برنامه ریزی و مدیریت شهری هر ساله در قالب کتابچه جمع آوری و تدوین شده و برای دستگاه های مرتبط ارسال می شود تا از تجربیات به اشتراک گذاشته شده استفاده بنمایند .


وی تعداد مقالات دریافت شده از طریق سایت کنفرانس را 235 مقاله اعلام نمود، که حدود 140 مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است و از این میان 42 مقاله در قالب سخنرانی در دو روز کنفرانس ارائه خواهد شد و 54 مقاله به صورت چاپی منتشر می شود و 43 مقاله به صورت پوستر نمایشگاهی درحاشیه برگزاری کنفرانس به نمایش گذاشته خواهد شد .


رئیس مرکز پژوهشهای شورا برنامه پذیرایی از میهمانان را به صورت برگزاری تور مشهد گردی، در صبح اولین روز حضور میهمانان ، با هدف آشنایی با پروژه های شهری و آثار فرهنگی شهر مشهد مقدس تشریح کرد و افزود : بعد ازظهر 4 اردیبهشت ماه کارگاه متروپلیس باعنوان شهر هوشمند با تدریس پروفسور ورماست مشاور شهردار آمستردام پیش بینی شده است .


اعظمی در توضیح نخستین روز برگزاری رسمی کنفرانس گفت: افتتاحیه کنفرانس در 5 اردیبهشت ماه با حضور استاندار ، رئیس شورای شهر و شهردار مشهد خواهد بود و سپس شاهد سخنرانی سخنرانان اصلی مطابق با برنامه پیش بینی شده می باشیم . بعد از مراسم افتتاحیه پنل تخصصی بررسی شاخص ها معیارهای پایتخت فرهنگی جهان اسلام راخواهیم داشت و سپس تا ظهر روز دوم شاهد ارائه مقالات منتخب توسط اساتید برگزیده خواهیم بود و پس از آن پنل تخصصی نقدی بر دگردیسی شهرهای اسلامی درعصر جهانی شدن به صورت میز گرد پرسش و پاسخ بین مهمانان و سخنرانان اتفاق خواهد افتاد و بعد از ظهر6 اردیبهشت پنل تخصصی محیط زیست شهری و چالش های آن در شهر ها اجرا خواهد شد و سپس مراسم اختتامیه برگزار می گردد .


رئیس مرکز پژوهش های شورا ، توجه به مسائل فرهنگی را جریان قالب بر کنفرانس اعلام کرد و تصریح کرد: موضوع اصلی کنفرانس پایتخت فرهنگی جهان اسلام و شاخص های فرهنگی آن می باشد لذا 50 درصد صاحب نظران از رشته های فرهنگی از جمله جامعه شناسان و روانشناسان میباشند و 50 درصد دیگر را صاحب نظران محیط زیست ، عمران و معماری شهری ، حمل و نقل شهری ، جغرافیا و برنامه ریزی شهری ، جغرافیای سیاسی ، شهر سازی وسایر رشته های مرتبط با مدیریت شهری تشکیل میدهند.


اعظمی اشاره ای نیز به اجلاس شهرداران جهان اسلام داشت و افزود : رویداد مستقل دیگری با عنوان اجلاس شهرداران جهان اسلام به طور همزمان با کنفرانس برگزار خواهد شد، که با به اشتراک گذاری پتانسیل ها و ظرفیت های هر دو رویداد اثر بخشی آنها افزایش خواهد یافت .


اعظمی، تعداد شهرداران حاضر در اجلاس شهرداران جهان اسلام را 35 نفر اعلام کرد که برخی از آنها به ایراد سخنرانی در کنفرانس بین المللی خواهند پرداخت و متقابلا تعدادی از صاحب نظران و سخنرانان کنفرانس نیز در اجلاس شهرداران جهان اسلام به ایراد سخنرانی و مشارکت در پنل ها اقدام خواهند کرد .


وی ابراز امیدواری کرد، قرار دادن دستاوردهای اینگونه از کنفرانس ها در اختیار مدیران شهری، بتواند بازوی فکری و راه گشای بخش قابل توجهی از مشکلات فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی شهر ها باشد.

 

عزت خانی

خبر مرتبط : کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری مشهد 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد

 4762

مشهد 2017
اخبار مشهد
همایش
شورای شهر مشهد
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر