بحث علمی، با فضیلت‌ترین عمل در شب قدر است
یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶
0 نظر
35 بازدید

نماینده مردم مشهد و کلات، در مجلس شورای اسلامی:
بحث علمی، با فضیلت‌ترین عمل در شب قدر است

 

نماینده مردم مشهد و کلات، در مجلس شورای اسلامی گفت: در شب قدر با فضیلت‌ترین کار مذاکره علمی است؛ مهمترین کاری که در شب قدر باید انجام داد تصمیم گرفتن است.

 


به گزارش پاژنیوز، حجت الاسلام محمدحسین حسین‌زاده بحرینی در مراسم شب قدر بیست و سوم که در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد با بیان اینکه شب قدر به عنوان بهترین و ارزنده‌ترین شب سال است، اظهار کرد: فرشتگان الهی امشب نازل می شوند و این تصدیق قرآن است.


نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر قرار است فرشتگان در شبی نازل شوند قطعا باید در بهترین شب این اتفاق باشد، ابراز کرد: خدای متعال در قرآن، از طرفی می‌فرماید انا انزلناه فی لیله القدر و از طرفی می‌خوانیم ما (خداوند) قرآن را در ماه رمضان نازل کردیم، اگر این واقعیات را در کنار هم قرار دهیم به این نتیجه می‌رسیم که قرآن در شب قدر نازل شده است پس شب قدر در ماه رمضان است.


حجت الاسلام بحرینی با اشاره به روایات تصریح کرد: در روایات، شب بیست و سوم را لیله الجهنی نامیدند یعنی شبی که جهنی از پیامبر آدرس آن را گرفت، روایت جهنی نیز ما را یک قدم به شب قدر نزدیک‌تر می‌کند و این روایات به ما می‌فهماند که احتمال اینکه امشب شب قدر باشد بیشتر است.


وی در ادامه با تاکید بر انجام بهترین اعمال در شب قدر، افزود: در شب قدر بهترین کاری که می‌شود انجام داد چیست؟ باید بیشتر دقت کرد، بهترین عمل دعا، نماز و احیا این شب تا صبح است.


نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصمیم‌گیری را مهمترین عمل در شب قدر عنوان و بیان کرد: شب قدر شب تصمیم گیری است.


حجت الاسلام بحرینی تصریح کرد: برترین کار ی که در شب قدر می‌شود انجام داد مذاکره العلم است یعنی انجام بحث و گفتگوی همراه با تعقل و تحول.


وی با بیان اینکه شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، شب دعا و معنویت است و شب‌زنده‌داری در این شب ثواب بالایی دارد، اضافه کرد: امشب شب مذاکره العلم می‌باشد که مراد از آن بحث علمی است که زمینه‌ساز تحول در انسان باشد.


نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در این شب بزرگ باید کارها را به خداوند واگذار کرد، اظهار کرد: خداوند کسانی را که دوست دارد به آن‌ها گرفتاری بیشتری می‌دهد و برای اولیای الهی اگر بلا هم بیاید باز هم راضی هستند و خدا را شاکرند.


حجت الاسلام و المسلمین بحرینی، اظهار کرد: در شب‌های قدر باید تلاش کرد که به توبه واقعی دست یافت.


وی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم به بندگان گناهکار خود وعده داده در صورت توبه و بازگشت آن‌ها را بخشیده و آبرویشان را حفظ خواهد کرد؛ بنابراین در این شب‌ها باید اعمال و رفتار خود را مورد بررسی قرار داده و با تصمیم گیری همراه با تعقل از آن توبه کرد.

 

منبع : مشهد پیام

 

خبر سیاسی
نمایشگاه مشهد
مجلس
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر